14 mars 2010

Juve dështon të fitojë

Edhe pse kishte epërsinë e tre golave, Juventusi nuk ka nxjerrë më shumë se një pikë në takimin kundër Sienas.

Vendasit e filluan furishëm takimin duke shënuar tri herë brenda dhjetë minutash.

Ishte ikona Alex Del Piero që hapi serinë e golave në minutën e dytë duke shënuar golin e 300-të në karrierë, ndërsa pesë minuta më pas e dyfishoi epërsinë.

Me një gol të bukur nga distanca, Antonio Candreva shënoi për rezultatin 3-0 (10’).

Mirëpo, përkundër kësaj epërsie mysafirët nuk u dëshpëruan. Massimo Maccarone ngushtoi epërsinë në 3-1 në pjesën e parë (16’), ndërsa me të filluar pjesa e dytë (46’), Abdel Kader Ghezzal shënoi për rezultatin 3-2.

Goli i barazimit erdhi nga pika e bardhë, ndërsa realizues ishte sërish Abdel Kader Ghezzal (74’).

Pas këtij barazi, Zonja e Vjetër mban pozitën e pestë me një pikë më pak se Palermo.